گفت‌وگو با یک آقازاده پر رو و دم کلفت!

  تصویر بزرگ

رضافرهادی

سر تا پایش را که نگاه می‌کردی غرور بود، سر بالا، سینه جلو انگار که از مردم طلبکار بود! همین که برای مصاحبه وارد اتاق شدم، نگاهی از بالا به من کرد ومن هم تا ته خط را خواندم. سلام نکرد و منتظر سلامم ماند. من هم به رسم ادب سلام دادم و مصاحبه را شروع کردم.

لطفاً خودتان را در ابتدا برای خوانندگان صفحه جوانی معرفی بفرمایید؟


من آقازاده آقازاده یان هستم.شغل بنده «هم استفاده ویژه از تسهیلات دولتی است».


منظورتان همان رانتخواری است؟


نه، من که دزد نیستم فقط از تسهیلات ویژه بهره مند می‌شوم.


چرا شما از تسهیلات ویژه بهره مند می‌شوید، مگر رنگ خونتان با جوانان دیگر تفاوت دارد؟


نه، بحث بر سر واژه زیبای «پ» است من پارتی دارم اما جوانان دیگر نه!این خودش یک دنیا تفاوت است.


مثلاً چه تفاوتی، می‌شود کمی بیشتر توضیح بدهید؟


بله، به عنوان مثال من امنیت شغلی دارم اما برخی جوانان نه!هر جا که دلم بخواهد شغل پیدا می‌کنم، اما بعضی از جوانان بیکار هستند. من در سن پایین ازدواج می‌کنم اما جوانان به دلایلی که به ما آقا زاده‌ها مربوط نمی‌شود، در زمانی ازدواج می‌کنند که معمولا در آن دوران به آنها پیرپسر می‌گویند. بازهم بگویم یا همین‌ها کافی است.


نه، کاملاً برایم روشن شد، آن وقت این همه تسهیلات که از قرار معلوم و به عقیده شما رانت محسوب نمی‌شود، از طریق چه کانالی به شما رسیده است؟


خب معلوم است از طریق زحمت‌های شبانه روزی پدرم!


ببخشید، پدرتان چقدر زحمت می‌کشند که این همه سرمایه و امتیاز برای شما فراهم کرده‌اند؟


پدرم تلاش زیادی در زمینه گرفتن وام‌هایی با صفرهای بالا از بانک‌ها می‌کند، باور کنید آنقدر زیاد زحمت می‌کشد که گاهی اوقات دلم برایش می‌سوزد. البته درعوض هر شب با کیسه‌ای پر از پول به خانه می‌آید.


چقدر خوب، آن وقت این پول‌ها که شامل همان وام‌های غیر قانونی نمی‌شود؟خودتان بهتر می‌دانید، منظورم بحث مفاسد اقتصادی و این حرف‌هاست.


نه، نه اصلاً !پدرم اصلاً اهل این حرف‌ها نیست، بالاترین رقمی که تاکنون وام گرفته ۲۰۰ میلیارد تومان بوده و هنوز یک رقمش را به بانک برنگردانده، خودتان می‌دانید که ۲۰۰ میلیارد تومان اصلاً تخلف نیست و در این دوره و زمانه پولی محسوب نمی‌شود. واقعاً پدرم با این نحوه جمع کردن پول، زحمت زیادی می‌کشد تا بهترین‌ها را برای ما وخانواده مان فراهم آورد.


خب از این بحث‌ها بگذریم، تا اینجا آن چیزی که از حرف‌های شما بر می‌آید گویای این است که شما اصلاً آقازاده نیستید!


خب از همان ابتدا هم معلوم بود، من نان بازوی خودم را می‌خورم. فقط هر چند وقت یکبار از بابا ۵۰، ۶۰ میلیون تومان پول توجیبی می‌گیرم، البته این موضوع اصلاً به استقلال من ضربه‌ای وارد نمی‌کند. اینکه دیگر اسمش آقازاده نمی‌شود!


شما واقعاً یک آقازاده پررو هستید. تصمیمی برای خارج رفتن ندارید؟


اصلاً مگر می‌شود آقازاده بود و حداقل دو سال را به خارج نرفت. بالاخره آقازاده بودن هم رسم و رسومی دارد که باید رعایت شود. اصلاً اگر خارج نرویم و حساب در خارج از کشور نداشته باشیم کلی کلاس کاری آقازاده بودنمان پایین می‌آید.


می‌دانید که خیلی از خانواده‌ها نمی‌توانند به فرزندشان در ماه پول تو جیبی کافی بدهند، نظر شما دراین مورد چیست؟


من نظر خاصی ندارم، بالاخره مشکل خود آنهاست به من ربطی ندارد. پدرآنها هم باید به اندازه پدرمن زحمت بکشد. بالاخره این شایستگی‌های پدرمن بوده که توانسته این مقدار وام بگیرد.


ای بابا، از این حرف‌ها بگذریم، برخورد با شما در ادارات به چه صورت است؟


خیلی خوب، به ویژه که وقتی می‌فهمند که بنده پسر فلان کس هستم، خارج از صف، کارم را راه می‌اندازند. شاید بارها شده که درحضور کلی جوان که در صف بوده‌اند خارج از نوبت به کارم رسیدگی شده است.


در پایان صحبتی برای جوانان دارید؟


فقط می‌خواهم به جوانان بگویم که دوستشان دارم و آنان را هم به تلاش دعوتی می‌کنم تا مثل من نان بازویشان را بخورند.


الحق والانصاف که شمادر پررویی یکه تاز هستید.


خواهش می‌کنم، همه همین را می‌گویند، اما به هر صورت همیشه آدم‌های مستقلی مثل من که می‌خواهند از راه درست پیشرفت کنند دشمنانی هم دارند دیگر!
 
 
به نقل از فرهنگ نیوز

/ 21 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جانبازربذه نشین

یاالله . سلام داداش گلم . نمیدونی که دلم چقدر برات تنگ شده ؟ ادما نعمت هایی رو دارند که تا دارند قدرشون نمیدونند تو هم داداش جون از اون نعمت ها بودی برام ! دلم خیلی برات تنگ شده چرا سلاممو هم نمی گیری ؟ دلم خیلی گرفته داداش جون !

j

با سلام برخی نرخ های جدید وزارت بازرگانی پس از تغییر واحد پول اعلام شد : هر الاغ 2000 فارس هر توله سگ 20 فارس هر مرغ 1 فارس ورودی توالت 1 فارس باقی قیمتها در حال بررسی است . ارسال کنید.

هالو هفت شنبه

پیدات نیست ولی امیدوارم مشکلی نداشته باشی شاد باشی

مهدی محمدی

من شما را به وبلاگ جدیدم دعوت می کنم و مشتاقم نظرتان را درباره ان بدانم www.asman90.persianblog.ir

مهدی محمدی

روزه هنگام سوال است و دعا / پر زدن با بال همت تا خدا شهر یکرنگی و بی آلایشی / ماه تقصیر و گنه فرسایشی عاشقان معشوق خود پیدا کنند / تا سحر در گوش او نجوا کنند درد خود گویند با درمان خویش / با طبیب و یا انیس جان خویش . . . ماه مهمانی خدا مبارک التماس دعا [گل][گل][گل]

جانبازربذه نشین

بسم الله . سلام داداش دلاور . انشاالله که خداوند ماه مبارک رمضان را بر همه ما مبارک گرداند و همه ما را از بخشودگان این ماه رحمت قرار دهد ! حاجت رواباشید و التماس دعا[گل]

جانبازربذه نشین

بسم الله . سلام داداش دلاور . انشاالله که خداوند ماه مبارک رمضان را بر همه ما مبارک گرداند و همه ما را از بخشودگان این ماه رحمت قرار دهد ! حاجت رواباشید و التماس دعا[گل]

www.fc7.ir

سلام دوست عزيز از وبلاگت خوشم اومد اگه تبادل لينك ميكني وب ما رو با اين نام : ★★ كليپ و عكس ★★ لينك كن بعد نام لينكت رو واسم ارسال كن يا علي / منتظرم www.fc7.ir