(( ورود سوژه آبکی ممنوع))!

اصولا طنز نوشتن کار سختی است... اما گاه به گاه سوژه ها خودشان کار دست آدمیزاد می دهند...

مثلا یک فردی که داعیه فرهنگ سازی دارد و صد البته مولتی میلیاردر هم هست در برنامه نوروزی ویژه سال تحویل! می فرمایند:

(( در دنیا سلامتی از هیچ چیز بهتر نیست))

البته آن نوابغی که زحمت می کشند ساعت 3 صبح میهمان ویژه در برنامه ویژه خود دعوت می کنند خودشان سوژه های بدون شرح باحالی هستند!

البته راستش را بخواهید این جمله خودش کم جمله ای نیست! یک بار همچین سوپر اگزیستانسیالیستی ماتریالیستی خوبی دارد!

وقتی که پول نباشد اصولا سلامتی خودش از بین می رود! دندان ها در اثر کمبود کلسیم و چشم ها در اثر کمبود ویتامین آ  و الخ...

الغرض ... و یا مثلا ور میدارند یک فوتبالیست خارجی را دعوت میکنند که بیلاخ مبارک را به نشانه اوکی در حالیکه طفلکی اصلا خبر ندارد چی به چی هست به ملت زحمتکش تا صبح بیدار شب زنده دار نشان میدهد!

اصلا خدایی ما نخواهیم سوژه بنموییم کسی را چه باید بنموییم؟؟؟!!! این بنموییم هم صیغه اول شخص جمع است که به لغت نامه مرحوم دهخدا یک طوری اضافه شده که گه گاه زلزله های اینور و آن ور دنیا را به ویبراتور پیکر مرحوم دهخدا در قبرشان نسبت میدهند. خودکفایی ملی در تولید ویبراتور های قدرتمند همیجوری حاصل میشود دیگر!

و یا یک خواننده ای دارد لبان مبارکش را به هم می زند که یعنی ما داریم می خوانیم بعد بر میدارند سیب میگیرند جلویش و آنقدر دلقک بازی در می آورند که طرف بخندد و جلوی نیم دو جین مخاطب ( با احتساب عوامل پشت صحنه که بنازیم به این همه تماشاچی) کاملا قهوه ای شود!!! احتمالا پیش خودشان هم حساب می کنند که دارند رنگ سال را جهت پوشش عزیزان مخاطبین طراحی می کنند!!!

آخ آخ داشت کلا یادم می رفت!!! جدا جنایت میشد گر این رعایت میشد!!! چه گفتیم!!!

به خانم هنر پیشه می فرمایند مثلا شما هدفتان جایزه اسکار بوده و ایشان خیلی با ناز می فرمایند من اصلا به عمرم از این آرزوها نداشته ام!!! من و اسکار؟ من و نامحرم! اصلا این اسکار کیه؟

یکی هم نیست بگوید حالا شما را به خدا کوتاه بیا! آن اسکاری را که قرار بوده به شما بدهند اینطوری حیف و میل نکنید مثلا در خفا بدهیدش به ژولی پولی یا براد در پیت یا خلاصه یه یکی از این بازیگر های گمنام که هم ریا نشود و هم دل مومنی را شاد کرده باشید!

خلاصه چه کنیم با این همه سوژه!!!

به این جهت یادمان باشد در ورودی ذهنمان بنویسیم:

(( ورود سوژه آبکی ممنوع))!

 

/ 0 نظر / 21 بازدید