جوکر مومن و اخراجی های 3

بله....!!!! دیشب این جوکر حقیر پس از مدت ها انتظار و در به دری موفق شد تا فیلم وزین اخراجی های 3 جناب حاج مسعودخان ده نمکی الدوله!!! را ببیند!!!

البته این نوشته به هیچ عنوان نقد نیست بلکه در جریان باشید که کمپلت مثل خود داستان فیلم نسیه است...

به نظر این حقیر فیلم در چند نقطه ببخشید نکته حرف های جالبی برای گفتن داشت که عبارتند از :  بماند....

اما در کل ما یه چند تا درس اخلاقی از فیلم گرفتیم که عرض می کنیم:

1- همیشه هم فیلم های شبکه های سینمایی ضایع و در پیت نیستند بلکه گاهی هم بسیار فاخر و ارزشمند می شوند!!!

2- اگر مسئولان سیاسی کشور می خواهند مسئله تساهل (آسان رد کردن مشکلات) و تسامح در کشور حل شود باید مقادیر زیادی قرص سرعت گیر (ضد اسهال)همره داشته باشند!!!

( یکی از کاندید ها دچار اسهال شده و واژه تساهل را برای وضعیت خود به کار می برد)

3- بهترین شغل برای قهرمانان جنگ کفشداری مسجد محل است چون در صورت تصدی این پست توسط ایشان چندین کفش اضافه هم می آید و با جمع آوری این کفش ها صادرات غیر نفتی کشور اضافه هم خواهد شد و در نهایت بیکاری کم میشود!!!

(بیژن بزغاله در این فیلم در حال حاضر مسئول کفشداری مسجد محل است)

4- لیلی ها به سرعت بروند در را باز کنند و یه بله بگویند تا روضه خوان های مملکت منحرف نشده اند!!!

 ( این نتیجه از آن صحنه فیلم حاصل شد که آن مداح بسیجی روضه ای می خواند سوزناک که تا حاجتم را نگیریم ول نخواهم کرد دامان صاحب خانه را و بعد با یک تغییر ریتمیک می فرمایند لیلی در واکن مُویُم!!!)

5- ملت اینقدر ایران ایران نکنند چون ایران ناموس بعضی ها است که در صورتی که مردم به این رفتارشان ادامه دهند خونشان پای خودشان!!!

(ایران همان دختر بچه ایست که بیژن بزغاله ماسکش را در می آورد و روی صورت او می گذارد و الان شده دختر یکی از فرماندهان که جانباز شده ودر آخر فیلم شهید میشود)

6- جای بسیجی های اصل و نه ریمارک و تقلبی روی تختخواب بیمارستان است و برای استفاده آبکی فیلم سازان برای ساختن فیلم های فاخر!!!

7- رنگ فقط قرمز و آبی نه آن سبز گلابی!!!

8- سید مرتضی ها بروند غاز بچرانند که نانش هم حلال تر است تا از آنها فیلم فاخر ساخته نشده و کلا ضایع نشده اند!!!

( همان سید جواد هاشمی است که کاندید شده اما می خواهد کنار بکشد که احتمالا استعاره از همان دکتر محمود جان خودم است)

9- روابط دختر و پسر هم که کلا شیرینی خاصی دارد و جای ساختن فیلم های خیلی فاخری را دارد!!! علی الخصوص که می خواهند هدفمندش هم بکنند با ازدواج های بسیار بسیار بسیار موقت!!! ( همان خانه عفاف و ژتون فروشی و اینا!!!)

10- کلا هرکه می خواهد  فیلم بفروش و پدر و مادر دار و فاخر بسازد برود سراغ مسعود جان خان ده نمکی گوگولی خودمان!!! ( البته من خداییش ایشان را خیلی دوست دارم چون بدجوری مسعود فراستی را ضایع کرد در برنامه 7 جیرانی ولی دیگه وقتی سوژه کم بیاد همینه دوست و دشمن نداریم!!! )

/ 10 نظر / 4 بازدید
هالو هفت شنبه

جالب بود . فیلم رو نگفتم ، نوشته شما را گفتم . به فضل الهی موفق به دیدن فیلم نشدم . شاد باشی [گل]

هالو هفت شنبه

من به گذشته و شخصیت افراد نمی پردازم ، یکراست میروم سر اصل موضوع ، فیلم اخراجیهای یک را که دیدم ، در پایان فیلم به جز عصبانیت و تاسف چیزی عایدم نشد . نشان دادن رزمنده های دفاع مقدس ، که خوب یا بد ، خود یکی از آنها بودم ، در قالب آدمهای لمپن و لوده و معتاد و دزد ، دلیل این عصبانیت بود . فیلم اخراجیهای دو ، بدتر از اولی بود ، فیلمی که قصد داشت این لمپنیسم را در میان اسرای پر افتخار جنگ تحمیلی ، آنهم در کشور عراق ، به بیننده تحمیل کند . حسرت خوردم ، ایکاش به جای آن ، فیلم لیلی با من است ، شاهکار کمال تبریزی را برای دهمین بار ، بر روی پرده تلویزیون میدیدم . سخنی است ، از معصوم ، که مومن ، از یک سوراخ دو بار گزیده نمیشود ، مومن نیستم ، اما این سخن در مورد هر آدم عاقلی صادق است ، چگونه به خود اجازه دهم ، برای بار سوم گزیده شوم ؟ اگر فیلم جدید اخراجیها ، بهترین فیلم دنیا هم باشد ، آنرا نخواهم دید ، حتی کپی مجانی آن را .

نفس

خوب بود ولی منم فیلمو ندیدم! راستی این آقای ده نمکی هم معلوم نیست کدوم طرفیه!!!!!![متفکر]

هالو هفت شنبه

سلام دفتر خاطرات گاو مش حسن منتشر شد . بدو بیا و بخون . شاد باشی

هالو هفت شنبه

قصدم خود نمایی نبود اخوی این را گفتم که پاسخ توصیه شما را داده باشم . خداوند روح پدر شما را با اولیای خود محشور گرداند . بله ممکن است کاستیهایی هم در بعض افراد در دفاع مقدس بوده باشد ، اما این دلیل نمیشود که همه آن زیبایی را به گند بکشیم . من هرگز این آقا را بخاطر فیلمهایش نمیبخشم . اگر چه قصد و یا توان مجازات این برادر را هم ندارم . شاد باشی

هالو هفت شنبه

بیا بهت حال دادیم ! شاد باشی